Aktualności: Kultura

Porozmawiali o kulturze

8 października 2019

Mieszkańcy Stargardu nie tylko chętnie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych organizowanych w mieście, ale także biorą udział w dyskusji na ten temat. Za nami kolejne spotkanie z cyklu #KulturaCafe. Przy filiżance kawy, w przyjemnej atmosferze odbyły się rozmowy o zasadach przyznawania wyróżnień, stypendiów oraz nagród z obszaru kultury.

Podczas kolejnego spotkania w Stargardzkim Centrum Kultury omówione zostały propozycje nowych zasad przyznawania nagród dla twórców kultury. Jednym z tematów był przedział wiekowy dla osób wyróżnionych. Uczestnicy rozmawiali także o terminach składania wniosków. Inne ważne zagadnienie to kategorie, w jakich przyznawane będą nagrody.

#KulturaCafe to cykl spotkań, w których udział biorą zarówno artyści i animatorzy – twórcy kultury w mieście, jak i pozostali mieszkańcy zainteresowani tym tematem. W Stargardzie dzieje się naprawdę dużo, a dzięki szerokiej współpracy organizowane wydarzenia mogą być jeszcze ciekawsze. Twórcy kultury od lat są też nagradzani za swoją działalność. To wyróżnienie dla ich talentu oraz podziękowanie za zaangażowanie w życie kulturalne miasta.

Zdjęcia: Tadeusz Surma