Aktualności: Sprawy urzędowe

Posadzili drzewo pokoju i pojednania

21 grudnia 2021

Ostatnia w tym roku sesja Rady Miejskiej zakończyła się nietypowo. Po zamknięciu obrad radni udali się w pobliże pomnika „Stargardzianie Ojczyźnie – w setną rocznicę odzyskania niepodległości”. Tam na młodym buku pojawia się tabliczka. Drzewo otrzymało imię „Pokój i Pojednanie”. W inicjatywę Alicji Koźlik włączyli się niemal wszyscy radni.

Lokalizacja młodego buka nie jest przypadkowa. „Pokój i pojednanie” przy pomniku patriotycznym przypomina, jak ważna jest zgoda i porozumienie zarówno wśród mieszkańców naszego miasta, jak i całej Polski. Również zbliżające się Święta Bożego Narodzenia są dobrym momentem na chwilę refleksji i zastanowienia nad wartościami, które powinny być najważniejsze. To odpowiedni czas, żeby pokój i pojednanie zagościły w domach stargardzian.

Buk Pendula to efektowna, długowieczna roślina ozdobna. Jego korona zwisa w charakterystyczny sposób, stwarzając wrażenie tzw. płaczącego drzewa. Jest także chętnie wybierany przez ptaki i owady, które korzystają ze schronienia w gęstych liściach.

Zdjęcia: UM w Stargardzie