Aktualności: Kultura

Pospaceruj z gryfikami

21 marca 2024

Ciekawa propozycja na nietypowy niedzielny (24.03.) spacer. O 15:00 przy gryfiku znajdującym się w okolicy Baszty Białogłówki rozpocznie się zwiedzanie Stargardu. Spacer Historyczny Szlakiem Gryfików poprowadzi Marcin Majewski, dyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Wszyscy są mile widziani – wystarczą wygodne buty, trochę wolnego czasu, coś do picia lub przekąszenia i chęć poznawania naszego miasta.

W spacerze może wziąć udział każdy. Nie ma limitu uczestników. Nie trzeba się również wcześniej zapisywać. Wystarczy w niedzielę (24.03.) o 15:00 przyjść do gryfika Teren dawnego grodu (okolice Baszty Białogłówki). W ramach spaceru uczestnicy odwiedzą jeszcze 6 innych gryfików. To świetna okazja, żeby dowiedzieć się więcej o historii Stargardu. Każdy, kto miał okazję słuchać opowieści Marcina Majewskiego, doskonale wie, że spotkanie z dyrektorem MAH to gwarancja szczegółowej wiedzy podanej w wyjątkowo ciekawy sposób. Z takim przewodnikiem spacer musi się udać – niezależnie od pogody.

Wycieczka zakończy się w Parku Piastowskim, gdzie przy dużym gryfie zaplanowano piknik i animacje dla mniejszych i większych. Wtedy będzie można także uzupełnić swoją kolekcję gryfikowych kart. Na Spacer Historyczny Szlakiem Gryfików i pozostałe atrakcje zaprasza Muzeum Archeologiczno-Historyczne oraz Stargardzkie Centrum Nauki FILARY.