Aktualności: Sport

Poszarżują w terenie

5 lipca 2023

Wcale nie trzeba być zawodowym żołnierzem, żeby wziąć udział w biegu na stargardzkim poligonie. Wystarczy wziąć udział w 5. Szarży Ułańskiej. Trwają zapisy na terenowy bieg z przeszkodami, w którym wystartują również dzieci w trzech kategoriach wiekowych. Sportowe zmagania to nie jedyna atrakcja na sobotę (15.07.). W planach jest także piknik wojskowy i akcja krwiodawstwa.

W Szarży Ułańskiej może wziąć udział 200 zawodników – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W biegu głównym pokonają 6 km, a na ich trasie znajdą się przeszkody. Krócej – 800 m albo 400 m pobiegną dzieci i młodzież. Tutaj można zapisać się przez internet i sprawdzić wszystkie szczegóły wydarzenia.  

Bieg główny rozpocznie się w sobotę (15.07.) o 11:00 na terenie Strzelnicy Garnizonowej (al. Żołnierza 37). Wszyscy uczestnicy dostaną pamiątkowe medale, a dla najlepszych przewidziano statuetki i dodatkowe nagrody. Wiele atrakcji czeka też na tych, którzy wezmą udział w pikniku 14. Batalionu Ułanów Jazłowieckich. Będzie pokaz sprzętu wojskowego, wirtualna strzelnica, grill i grochówka, zabawy dla najmłodszych, a dla dorosłych – możliwość oddania krwi.