Aktualności: Sprawy urzędowe

Powitali majową jutrzenkę

4 maja 2023

Za nami obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja. W Stargardzie jak zwykle dużo się działo na Rynku Staromiejskim. Małych i dużych zachwycił wojskowy sprzęt. Była też defilada, a po części oficjalnej – tradycyjna grochówka.

Świętowanie rozpoczęło się uroczyście – przy pomniku „Stargardzianie Ojczyźnie – w setną rocznicę odzyskania Niepodległości” złożone zostały symboliczne, biało-czerwone kwiaty. Następnie w kolegiacie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie na Rynku rozpoczął się apel wojskowy. Była również salwa honorowa i defilada.

– To ważne, że jesteśmy dziś razem. To bardzo ważne, że w ten sposób podkreślamy, jak istotna jest konstytucja dla nas teraz, ale i dla przyszłych pokoleń. W atmosferze świętowania przywilejów, niech nie umyka też pamięć o zobowiązaniach, które mamy wobec kraju, miasta – naszej małej ojczyzny i siebie wzajemnie. Właśnie to przyczynia się do życia w spokoju, bezpieczeństwie i zrozumieniu – mówił prezydent Rafał Zając.

Jak zawsze dużym zainteresowaniem osób w każdym wieku cieszyły się wojskowe pojazdy i sprzęt. Żołnierze zachęcali również do wstąpienia w szeregi armii.

Zdjęcia: Paweł Bieg