Aktualności: Kultura

„Powroty” w MDK

26 sierpnia 2020

W sali kominkowej Młodzieżowego Domu Kultury można oglądać wystawę prac autorstwa Sylwii Barbary Wojewody. Stargardzianka z sukcesami uczestniczyła w prestiżowych konkursach graficznych. Jej twórczość była prezentowana zarówno w kraju, jak i za granicą. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczęła w jednej z pracowni MDK.

Sylwia Barbara Wojewoda urodziła się w 1997 r. w Stargardzie. Artystka zajmuje się malarstwem, a także projektowaniem i grafiką. W swojej twórczości ukazuje własne refleksje i obserwacje dotyczące otaczającego nas świata. Jest wrażliwa kolorystycznie, a jednocześnie chętnie sięga po duże formaty, bawiąc się przestrzenią. W obrazach Sylwii Barbary Wojewody można dostrzec zarówno młodzieńczą radość tworzenia, jak i charakterystyczną dla malarki rozwagę.

Stargardzianka jest laureatką wielu nagród. Otrzymała m.in. wyróżnienie w międzynarodowym konkursie graficznym „Primo Premio Grafika Italiana” w Wigonzy we Włoszech oraz na Międzynarodowym Biennale Graficznym w Toruniu. W 2016 r. na Międzynarodowym Biennale Graficznym w Boguszowie Gorcach zdobyła nagrodę specjalną, a w 2017 r. nagrodę Złotego Rylca im. Henryka Feilhauera na 26. Międzynarodowym Biennale Ekslibrisu Współczesnego w Malborku.

Wystawa „Powroty” to pierwsza odsłona cyklu prezentacji twórczości dawnych uczestników pracowni grafiki warsztatowej MDK, którzy kontynuują swoją drogę artystyczną. Obrazy Sylwii Barbary Wojewody można oglądać w sali kominkowej MDK (ul. Portowa 3). Finisaż wystawy zaplanowano na 23.09. (środa) o 17:00.