Aktualności: Sprawy urzędowe

Pożegnanie komendanta PSP

29 kwietnia 2019

Po 30 latach służby st. bryg. mgr inż. Wojciech Siergiej odszedł na emeryturę. Przez prawie 17 lat sprawował funkcję Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie. W tym czasie służył mieszkańcom w trudnych momentach, stojąc na czele zespołu ratującego mienie, ale przede wszystkim zdrowie i życie.

Wojciech Siergiej został uhonorowany Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. To wyróżnienie przyznawane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Komendant ze Stargardu otrzymał najwyższą,  Złotą Odznakę. Jest ona nadawana za długoletnią ofiarną służbę lub działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz wykazanie wyjątkowej ofiarności i odwagi w bezpośrednich działaniach ratowniczych.
W uroczystości udział wzięli współpracownicy odchodzącego komendanta, a także przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych. Stargard reprezentowali Ewa Sowa i Piotr Mync – zastępcy prezydenta oraz Zdzisław Rygiel – sekretarz miasta. Nie zabrakło gratulacji i podziękowań za wszystkie lata trudnej służby.

Zdjęcia: Tadeusz Surma