Aktualności: Sprawy urzędowe

Pracownicy mają wielkie serca

20 marca 2020

Osoby zatrudnione w firmie Filter bezinteresownie, bez wynagrodzenia, zdecydowały się poświęcić wolną sobotę, żeby wesprzeć szpital w Stargardzie. Akcja jest możliwa również dzięki zaangażowaniu właścicieli przedsiębiorstwa. W efekcie do lecznicy trafią bardzo potrzebne teraz stroje ochronne i m.in. maseczki. Na materiałach nie zarobią ani firmy, ani ich pracownicy.   

– Ta inicjatywa pochodziła od samych pracowników. Jednogłośnie  zdecydowali, że w wolnym czasie przyjdą do pracy i będą szyć maseczki ochronne oraz fartuchy, które trafią do stargardzkiego szpitala. To postawa godna naśladowania – mówi Marzenna Kłosek, właścicielka firmy Filter i jednocześnie koordynatorka całej akcji.

Co ważne, do wspólnego działania na rzecz szpitala przyłącza się też kolejna stargardzka firma – Klippan Safety Polska. Przedsiębiorstwo – również nieodpłatnie – będzie produkowało szczególnie przydatne elementy zabezpieczenia personelu medycznego.

Uznanie dla pracowników ma też prezydent Stargardu. – Ci ludzie wykazują się postawą godną naśladowania. Budujące jest, że w trudnym momencie zdecydowali się poświęcić swój prywatny czas. W ten sposób pomagają szpitalowi, który tego wsparcia potrzebuje. Myślę, że wszyscy mamy dla nich wiele wdzięczności – mówi prezydent Rafał Zając.

W wolną sobotę – w ramach akcji – z zaangażowaniem w sumie będzie działało 36 osób. Zachęcamy do wsparcia tych bezinteresownych pracowników. Każda niespodzianka, np. w formie poczęstunku będzie niewątpliwie miłym gestem. Jeśli ktoś chce podarować coś osobom szyjącym, powinien dzwonić pod numer 501 550 062.

Wsparcie zadeklarowało już Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji, które mimo ograniczonej siatki połączeń, uruchomi specjalne kursy dla pracowników firm Filter i Klippan Safety Polska.

Wiele przedsiębiorstw potrzebuje teraz chociażby maseczek. Chcąc je zakupić, warto sięgnąć po te produkowane w Stargardzie – przez firmy zaangażowane w bezinteresowną pomoc szpitalowi. Co ważne – część pieniędzy z tej sprzedaży również zostanie przekazana na rzecz lecznicy.

Zdjęcia: Filter