Aktualności: Sprawy urzędowe

Prawie 30 000 000 zł dla Stargardu

9 października 2019

Fundusze na budowę i remonty dróg, wsparcie dla seniorów i pożyczki dla przedsiębiorców – to tylko niektóre z wielu zadań realizowanych dzięki środkom pozyskanym z zewnątrz. Nasze miasto tylko w III kwartale 2019 r. zdobyło na różne cele ponad 29 000 000 zł. Pieniądze pochodzą m.in. z Unii Europejskiej i programów rządowych.

Na wsparcie mogą liczyć seniorzy. Dofinansowanie otrzymał Dzienny Dom „Senior+” oraz dwa stargardzkie Kluby „Senior+”. Pieniądze trafiły też do Muzeum Archeologiczno-Historycznego i Książnicy Stargardzkiej. Dzięki dodatkowym środkom czytelnicy i odwiedzający będą mieli do dyspozycji nowe publikacje, w tym książki z dużym drukiem – przeznaczone dla seniorów i osób mających problemy ze wzrokiem.

Znaczące wsparcie otrzymała także inwestycja w Parku Przemysłowym Nowych Technologii. Dzięki tworzeniu nowej i rozbudowie istniejącej infrastruktury tereny te będą jeszcze bardziej atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów. Dodatkowo przedsiębiorcy z naszego miasta mogą skorzystać ze środków pozyskanych przez Stargardzką Agencję Rozwoju Lokalnego. W ramach inicjatyw JEREMIE i JEREMIE2 udzielane są pożyczki na rozwój firm.

Zdobyte pieniądze wsparły również inwestycje drogowe. W najbliższym czasie zakończy się gruntowna przebudowa ul. B. Krzywoustego. Już w 2021 r. dzięki przedłużeniu drogi mieszkańcy os. Pyrzyckiego będą mogli wprost z ul. Powstańców Warszawy wyjechać na ul. W. Broniewskiego.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej dzięki kredytowi zrealizuje projekt budowy nowych przyłączy i węzłów cieplnych, sieci ciepłowniczych oraz kotłowni w całym mieście. Kolejne dofinansowanie dla PEC-u zostanie wykorzystane na modernizację instalacji odpylania spalin jednego z kotłów.

Fundusze pozyskane przez nasze miasto pochodzą z różnych źródeł. Są to zarówno środki z Unii Europejskiej, jak i wsparcie z programów rządowych oraz pożyczki i darowizny. Na decyzję w sprawie dofinansowania czekają już kolejne złożone wnioski. Ich wartość to ponad 16 000 000 zł.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum