Aktualności: Działania społeczne

Profilaktyka za darmo

19 stycznia 2022

W Stargardzie regularnie pojawia się mobilna pracownia mammografii. Panie w wieku 50-69 lat badają się tam bezpłatnie. Kolejna okazja do profilaktyki nowotworu piersi będzie w poniedziałek (24.01.). Mammobus stanie przy przychodni na os. Zachód 17. Trzeba jednak zapisać się wcześniej. Można to zrobić przez internet lub telefon.

Aby zarejestrować się na badanie, wystarczy zadzwonić pod nr. 58 666 24 44 lub tutaj wypełnić formularz. Pracownia w Stargardzie będzie czynna od 10:00 do 16:00. Z mammografii mogą skorzystać stargardzianki, które skończyły 50 lat, nie chorują na raka piersi i nie miały bezpłatnego badania w ciągu ostatnich 2 lat lub są w grupie ryzyka i mają pisemne wskazanie do ponownej mammografii po upływie roku od ostatniej wizyty.

W związku z trwającą pandemią koronawirusa mniejsza liczba Polaków wykonuje badania profilaktyczne. Tym bardziej warto skorzystać z okazji do sprawdzenia swojego zdrowia. Wczesne wykrycie ewentualnej choroby to znacznie większa szansa na skuteczne leczenie. Jak zapewniają organizatorzy, badania w mobilnej pracowni mammograficznej odbywają się z zachowaniem wszystkich aktualnych zasad sanitarnych.

Następna okazja do bezpłatnego badania w mammobusie będzie 14.02. (poniedziałek). Pracownia pojawi się w tym samym miejscu na os. Zachód. Zasady rejestracji pozostają bez zmian.