Aktualności: Edukacja

Programowanie za darmo

21 lutego 2023

Młodzież ze Stargardu może wziąć udział w bezpłatnych kursach, podczas których nauczą się programowania – zarówno na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym. Z zajęć skorzystają młodzi ludzie w wieku 14-19 lat. Oprócz wiedzy zyskają również certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu i przydatne materiały powtórzeniowe. To dobry początek przygody z programowaniem i szansa na dalszy rozwój w tym kierunku.

Zapisy na Zachodniopomorskie RoboCampy są tutaj. Wystarczy kliknąć przycisk w prawym górnym rogu strony i wypełnić prosty formularz. Do wyboru jest kilka kursów. Można nauczyć się programowania w C# albo w Pythonie. To języki używane przez profesjonalnych programistów. Kolejna opcja to kurs tworzenia baz danych w SQL. Są również zajęcia z budowania stron internetowych. Wszystkie kursy trwają 24 godziny zegarowe. 90-minutowe warsztaty online odbywają się popołudniami, raz w tygodniu. Uczestnicy mają do wyboru zajęcia w dni robocze albo w weekendy.

Organizatorem Zachodniopomorskich RoboCampów jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Patronat nad projektem objęło Stargardzkie Centrum Nauki FILARY.