Aktualności: Biznes

PROjekt buduje w SPP

24 maja 2022

Kolejna inwestycja w Stargardzkim Parku Przemysłowym. Przy ul. Skandynawskiej powstaje hala produkcyjna o powierzchni 1000 m2 i nowe miejsca pracy. Inwestorem jest spółka PROjekt M. Odziemkowski P. Harhaj zajmująca się projektowaniem i budową maszyn.

Budynek w SPP powinien być gotowy już jesienią. Na początku 2023 r. firma planuje rozpocząć produkcję w nowej hali. Pracę znajdą tam ślusarze, spawacze oraz tokarz-frezer. W budynku będą również pomieszczenia biurowo-socjalne. Obiekt zostanie wykonany w formie stalowej konstrukcji pokrytej płytami warstwowymi.

Firma PROjekt powstała w 2012 r. w Stargardzie. Od początku współpracowała z podmiotami związanymi z budownictwem kolejowym. Najpierw spółka zajmowała się wykonywaniem projektów maszyn i urządzeń do budowy i obsługi kolejowej sieci trakcyjnej. Z czasem rozszerzyła swoją działalność o produkcję. Dziś dostarcza klientom gotowe urządzenia do prac na sieciach trakcyjnych – m.in. kontenerowe pociągi sieciowe, platformy do zwijania i wywieszania sieci trakcyjnej i podesty ruchome.

W naszym mieście są dwa parki przemysłowe – Stargardzki Park Przemysłowy i Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii. Na co dzień pracuje w nich łącznie około 4000 osób. Działają tam przedsiębiorstwa z różnych branż, a kolejne tereny zyskują nabywców. Nowe firmy decydują się prowadzić u nas swoje biznesy albo – jak w przypadku spółki PROjekt – rozszerzać działalność.

Wizualizacje: Pracownia Architektoniczna arch. Sławomir Nowicki