Aktualności: Edukacja

Przedszkole świętuje jubileusz

5 czerwca 2019

Wyjątkowy dzień dla uczniów, absolwentów i pracowników Przedszkola Miejskiego nr 3. Placówka świętuje 40-lecie. Przygotowania do uroczystości trwały kilka miesięcy. Aktywny udział brały zarówno przedszkolaki, jak i ich rodzice oraz nauczyciele.

Prezydent Rafał Zając z okazji okrągłej rocznicy przekazał przedszkolu czek o wartości 2000 zł. – To wspaniały jubileusz. Gratuluję całej kadrze, dzięki której tysiące wychowanków mogło wyruszyć po dalsze zdobywanie wiedzy. Dla każdego człowieka przedszkole to jeden z najważniejszych adresów. Tu uczymy się zasad i relacji z rówieśnikami. To właśnie w przedszkolu nauczyciele pokazują nam, jak wiele mamy w sobie talentów – co było widać także dzisiaj na scenie. Dziękuję za całą ciężką pracę. Jednocześnie życzę wiele cierpliwości, satysfakcji i radości z tej służby. Dużo zdrowia i sił do realizacji celów w przyszłości  – mówi prezydent Rafał Zając.

W jubileuszu wzięli udział także absolwenci PM nr 3. – Zależało nam, aby wychowankowie sprzed lat odwiedzili swoje przedszkole. Odnalezienie ich nie było łatwe, ale się udało. Dotarliśmy z informacją do absolwentów z różnych roczników. Specjalnie na jubileusz przyjechali nawet zza granicy – mówi Małgorzata Góźdź, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 3.

Podczas uroczystości przedstawiona została historia placówki. Nie zabrakło występów artystycznych, podczas których dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Były gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów. Przez 40 lat działalności Przedszkole Miejskie nr 3 opiekowało się kilkudziesięcioma tysiącami dzieci. Dziś do 13 oddziałów chodzą łącznie 282 osoby.

Zdjęcia: UM w Stargardzie