Strona głównaWpisyInnePrzegląd roku u strażaków

Aktualności: Sprawy urzędowe

Przegląd roku u strażaków

13 lutego 2020

Członkowie Straży Pożarnej wraz z zaproszonymi gośćmi podsumowali 2019 r. Były statystyki z ostatnich 12 miesięcy, a także plany na ten rok. Działalność strażaków to nie tylko gaszenie pożarów. Funkcjonariusze są wszędzie tam, gdzie pojawia się zagrożenie – np. podczas wypadków komunikacyjnych czy klęsk żywiołowych.

– Nasi strażacy zawsze pozostają w gotowości do niesienia pomocy. Są nie tylko doskonale wyszkoleni, ale także wrażliwi społecznie. To bardzo ważne. Dzięki temu Stargard jest miejscem naprawdę bezpiecznym. Dziękuję za codzienną trudną pracę i życzę szczęścia podczas wszystkich interwencji. Jednocześnie chcę także podkreślić, że wsparcie miasta dla Komendy Powiatowej będzie kontynuowane – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Miasto regularnie wspiera Komendę Powiatową PSP w Stargardzie. W ostatnich dwóch latach wsparcie z budżetu wyniosło ponad 500 000 zł. Dofinansowanie pozwoliło na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego o wartości niemal 1 200 000 zł. Wcześniej dzięki dotacjom z miasta strażacy zostali wyposażeni także m.in. w skokochron i defibrylatory AED.

Straż Pożarna w naszym mieście każdego dnia przyjmuje zgłoszenia z terenu całego powiatu. W ubiegłym roku KP PSP odnotowała 1507 zdarzenia – 678 pożarów, 737 zagrożeń miejscowych, a także 92 fałszywe alarmy. Zagrożenia miejscowe to np. wypadki komunikacyjne albo zdarzenia związane z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. W stargardzkiej jednostce łącznie zatrudnione są 93 osoby – 88 strażaków i 5 pracowników cywilnych. Obsada jednej zmiany służbowej to 24 ratowników, a w codziennej gotowości bojowej pozostaje 15 ratowników i 1 dyspozytor.

Zdjęcia: UM w Stargardzie