Aktualności: Sprawy urzędowe

Przeleją krew ku pamięci

30 lipca 2020

[AKTUALIZACJA]

Z przyczyn technicznych piątkowa (31.07.) akcja krwiodawstwa została odwołana. O zmianie terminu będziemy informować na www.stargard.pl.

W piątek (31.07.) w Stargardzie pojawi się specjalny krwiobus. Mieszkańcy będą mogli dołączyć do ogólnopolskiej akcji „Przelej krew w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego”. Pojazd będzie czekał na krwiodawców na parkingu przy pl. Wolności.

Do udziału w akcji zachęcają radni Rady Miejskiej: Monika Szotowicz, Norbert Śliwa i Grzegorz Rybaczuk, którzy są jednocześnie koordynatorami wydarzenia w Stargardzie. Na przełomie lipca i sierpnia w wielu polskich miastach ochotnicy będą oddawać krew. Jak podkreślają organizatorzy, w ten sposób można oddać hołd tym, którzy ponad 70 lat temu poświęcili swoje życie dla ojczyzny. Dzisiaj nie przelewamy krwi na polu walki, ale dzielimy się tym bezcennym darem z najbardziej potrzebującymi.

Krwiobus pojawi się na parkingu przy pl. Wolności o 8:30. Krew będzie można oddawać do 12:00. Na pierwszych 50 dawców czeka upominek – okolicznościowa koszulka. Osoby, które chcą dołączyć do akcji powinny być zdrowe i mieć więcej niż 18, ale mniej niż 65 lat.

Grafika: FB/Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego