Aktualności: Kultura

Przetańczyły cały rok

7 czerwca 2023

W Młodzieżowym Domu Kultury działają aż 4 zespoły taneczne – Gest, Aplauz, Ekspresja i Pasja. Na co dzień trenują w nich stargardzianki w wieku od kilku do kilkunastu lat. Młode tancerki rozwijają swoje zainteresowania i zdobywają nagrody w prestiżowych konkursach. Co roku prezentują się również podczas Tanecznej Gali, która jest podsumowaniem 12 minionych miesięcy.

Tym razem na scenie Stargardzkiego Centrum Kultury wystąpiło w sumie ponad 170 dziewcząt. Zaprezentowały różne układy – dominował taniec współczesny, jazz, ale widzowie mogli zobaczyć również walca w wykonaniu zdolnej młodzieży z MDK. Choreografie wykonane podczas gali już wcześniej docenili jurorzy z całej Polski. Nasze tancerki z sukcesami występowały na licznych festiwalach, przeglądach i konkursach. Ubiegły rok to również rekordowa liczba najcenniejszych w tanecznym świecie nagród grand prix – takie wyróżnienie zespoły z MDK otrzymały aż 6 razy.

W placówce przy ul. Portowej 3 od kilkudziesięciu lat młodzi ludzie uczą się choreografii i rozwijają swoje taneczne umiejętności. Pierwsze grupy powstały w latach 90. i z powodzeniem działają do dziś, każdego roku dopisując do swojej historii kolejnych wychowanków. Zajęcia w każdym zespole prowadzą doświadczeni nauczyciele, którzy mają na swoim koncie liczne osiągniecia. Więcej o pracowniach tanecznych MDK można przeczytać tutaj. Warto też na bieżąco śledzić facebookowy profil placówki, gdzie zdolni ludzie z MKD chwalą się wieloma sukcesami – w tańcu, ale również m.in. w śpiewie, grafice i fotografii.

Zdjęcia: FB/Zespół Taneczny Aplauz