Aktualności: Sprawy urzędowe

Przetestuj nowy mikrobus

19 lutego 2020

Do czwartku (20.02.) po ulicach Stargardu będzie jeździł charakterystyczny, biały bus marki MAN TGE. Testowe przejazdy realizowane są na trasach linii nr 31, 32, 35 i 36. Pojazd ma 17 miejsc siedzących. Dodatkowo jest wyposażony w rampę do transportu wózków inwalidzkich.

Mercus TGE City to najmniejszy miejski bus firmy MAN. Swoją premierę miał w ubiegłym roku, a teraz mogą go sprawdzić stargardzianie. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji przez kilka dni testuje pojazd na ulicach Stargardu. W naszym mieście już jeździ mniejszy Mercedes Sprinter, który obsługuje niektóre kursy. Ma 13 miejsc siedzących. To dobra alternatywa dla pełnowymiarowych autobusów – zwłaszcza na trasach, gdzie nie ma zbyt wielu pasażerów.

Nowy MAN jest bardzo komfortowy. W środku znajduje się 17 miejsc siedzących. Dzięki specjalnej konstrukcji mogą podróżować nim także osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. MAN planuje produkcję tego modelu także z napędem elektrycznym. Być może w przyszłości taki pojazd zasili flotę MPK. Póki co Mercus przyjechał do naszego miasta na kilkudniowy test, dlatego w pojeździe nie ma kasowników. Jak informuje MPK, po wejściu do busa trzeba pokazać bilet kierowcy.

Zdjęcia: MPK w Stargardzie