Aktualności: Kultura

Przy kawie o kulturze

7 marca 2024

Stargardzka Manufaktura Sztuki, nowy amfiteatr, ArtFestiwal, Stargardzka Scena Młodych – w naszym mieście zdolni ludzie mają wiele okazji do zaprezentowania swoich talentów przed szeroką publicznością. Oferta wciąż się powiększa, a wszystkie sugestie są brane pod uwagę. Specjalnie dla tych, którzy tworzą i uczestniczą w życiu kulturalnym Stargardu, powstał cykl spotkań #KulturaCafe. Najbliższe zaplanowano na wtorek (12.03.). Początek o 17:00 na małej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury (wejście od ul. Wojska Polskiego).

Spotkanie jak zwykle będzie otwarte – mogą wziąć w nim udział wszyscy, dla których ważna jest kultura. Tym razem jednym z głównych tematów będzie m.in. Stargardzka Manufaktura Sztuki, czyli zupełna nowość w SCK. Artyści za darmo dostają możliwość organizacji koncertu z pełną obsługą sceno-techniczną i gospodarczą. Jednocześnie cały dochód ze sprzedaży biletów trafia do występujących. Więcej o SMS można przeczytać tutaj. Uczestnicy #KulturaCafe porozmawiają także o zbliżającym się otwarciu amfiteatru i dalszych planach wykorzystania tego obiektu po generalnym remoncie.

Najbliższe spotkanie będzie też okazją do dyskusji o tegorocznej edycji ArtFestiwalu. W SCK trwa przyjmowanie zgłoszeń od artystów i wolontariuszy, którzy chcą wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Więcej informacji tutaj.