Aktualności: Sprawy urzędowe

Przybywa kwiatów na ulicach

16 maja 2019

Bratki zdążyły już w pełni rozkwitnąć, a w naszym mieście pojawiają się kolejne kwiaty. Tym razem rośliny ozdobiły latarnie uliczne. Donice z pelargoniami i wilcem zawisły na ul. Wyszyńskiego, Chrobrego, Jana Chrzciciela, Grodzkiej, Prezydentów RP oraz na Rynku Staromiejskim. Już niedługo na Rynku pojawią się też dwie wieże kwiatowe.

W tym roku w naszym mieście posadzono ponad 3500 bratków w różnych kolorach. Pojawiły się m.in. przy Bramie Świętojańskiej i na skarpie przy ul. Czarnieckiego. W Parku Chrobrego oczy spacerowiczów cieszą stopniowo rozkwitające konwalie. Jeszcze niedawno można było podziwiać krokusy. Teraz wiosenne rośliny są uzupełniane o gatunki letnie. Na latarniach ulicznych pojawiły się donice z wilcem i pelargonią. To rośliny odporne na różne warunki atmosferyczne – w tym mocne słońce, dlatego sprawdzą się zwłaszcza latem.
Stargard robi się coraz bardziej zielony. W ubiegłym roku Zakład Usług Komunalnych posadził w sumie ponad 10 000 sztuk kwiatów. Gatunki są dostosowane do pory roku. Wszystko po to, by kolorowe rośliny mogły nam towarzyszyć od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Zdjęcie: ZUK/archiwum