Aktualności: Kultura

Przygotuj się na ArtFestiwal

16 maja 2022

Prawie 90 propozycji, setki artystów, koncerty, spektakle i pokazy – majowe święto sztuki w Stargardzie wraca z pełnym rozmachem. Znów spotkamy twórców na ulicach, w parkach, w zabytkach, w szkołach i innych – czasem bardzo zaskakujących – miejscach. ArtFestiwal potrwa przez cały weekend (21-22.05.). Każdy znajdzie coś dla siebie. Będą atrakcje dla małych i dużych, a artyści jak zawsze zaproszą również do wspólnych aktywności.

Stargardzianom nie trzeba już przypominać o zasadach imprezy – ArtFestiwal na stałe wpisał się w kulturalny kalendarz naszego miasta. Coraz częściej odwiedzają nas również goście z okolicznych miejscowości. Nic dziwnego – to wyjątkowe wydarzenie, które cieszy się niesłabnącą popularnością. Przez cały weekend w dziesiątkach miejsc w całym Stargardzie będzie można spotkać różnych artystów. Pokażą swoje dzieła, zaśpiewają, zagrają i zachęcą do stworzenia czegoś samodzielnie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

W tym roku czeka aż 89 propozycji. Ich opisy, miejsca i wszystkie terminy można znaleźć tutaj oraz w majowym wydaniu „Stargardzkiego Informatora Samorządowego”. Z okazji ArtFestiwalu coś ciekawego szykuje też Młodzieżowy Dom Kultury. Na terenie zielonym przy ul. Portowej 3 będzie specjalna strefa dzieci. Najmłodsi stargardzianie zaprezentują tam swoje talenty szerokiej publiczności.