Aktualności: Kultura

Przyjaciele Dzieci mają już 100 lat

17 maja 2019

Za nami obchody 100-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. To ogólnopolska organizacja, która działa na rzecz najmłodszych i ich rodzin. W Stargardzie TPD prowadzi trzy placówki wsparcia dziennego, gdzie dzieci uczęszczają na zajęcia animacyjne i socjoterapię.

– Gratuluję tego pięknego jubileuszu. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci mocno wpisało się w stargardzką rzeczywistość. Jednym z najważniejszych obszarów życia są relacje z drugim człowiekiem. To podstawa do dalszego kształtowania życia. Nie mam wątpliwości, że należy udzielać wsparcia w opiece nad dziećmi  biologicznej rodzinie, nawet jeżeli ma pewne przejściowe kłopoty – mówi prezydent Rafał Zając. Podkreślił również, że miasto zawsze może liczyć na pomoc TPD, które podejmuje wyzwania w trudnych sprawach.
​- Przed nami kolejna inwestycja – na osiedlu Lotnisko w nowopowstałym budynku mieszkalnym będzie działał żłobek prowadzony przez TPD. Dziękuję za pracę i zaangażowanie całej kadry. Życzę wytrwałości w realizacji kolejnych celów – dodał prezydent Rafał Zając, przekazując na rzecz organizacji czek o wartości 1000 zł.
Członkowie TPD oferują wsparcie szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują pomocy – dzieciom chorym i niepełnosprawnym, a także będącym w trudnej sytuacji życiowej oraz ich rodzinom. W naszym mieście działają trzy placówki, gdzie prowadzone są zajęcia: przy ul. 11 Listopada 22, ul. Traugutta 16/1 i ul. Marii Konopnickiej 1. Ta ostatnia powstała w ubiegłym roku ze wsparciem miasta i STBS. Przyjaciele Dzieci realizują socjoterapię, współpracują z rodzicami i opiekunami oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, a także edukują z zakresu profilaktyki uzależnień. Celem TPD jest pomoc biologicznej rodzinie w sprawowaniu opieki nad dziećmi.

Dzieci biorące udział w zajęciach organizowanych przez TPD otrzymują też pomoc w nauce i możliwość spędzenia wolnego czasu w ciekawy sposób – poprzez gry, zabawy i sport. To szansa na rozwój i lepszy start w przyszłość.

Zdjęcia: UM w Stargardzie