Aktualności: Działania społeczne

Przyjdź po wsparcie

27 czerwca 2023

Przy ul. Składowej 2A ruszyła Przychodnia Terapii. Profesjonalną i bezpłatną pomoc dostają tam stargardzianie uzależnieni od alkoholu, a także ich bliscy i członkowie rodzin. Na ten cel tylko w tym roku popłynie z budżetu miasta 100 000 zł.

Nowy punkt pomocy działa przy ul. Składowej 2A. Placówkę prowadzi Robert Bartosik. Na miejscu doświadczeni terapeuci wspierają osoby uzależnione od alkoholu, które korzystają tam również z rehabilitacji. Aby dostać taką pomoc, trzeba najpierw zarejestrować się telefonicznie pod numerem 603 816 818 – we wtorki (8:00-10:00 oraz 18:30-19:00), środy (10:00-11:00) albo w czwartki (14:00-16:00). Przychodnia przy ul. Składowej działa od poniedziałku do piątku.

Bezpłatna terapia jest dostępna dla mieszkańców Stargardu, którzy zmagają się z uzależnieniem od alkoholu. Na miejscu pomoc mogą dostać również współuzależnieni – członkowie rodzin i bliscy oraz osoby z syndromem DDA (dorosłe dzieci alkoholików).

Przy ul. Składowej 2a wcześniej funkcjonował Zespół Szkół Budowlano-Technicznych. Teraz w budynku należącym do miasta prowadzona jest szeroka działalność bardzo przydatna stargardzianom. Swoją siedzibę ma tam m.in. Regionalne Centrum Kryzysowe, które pomaga osobom w trudnych sytuacjach życiowych. Przestrzeń do nauki, zabawy i terapii zyskali również podopieczni z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego stargardzkiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu i Stowarzyszenie „Godna Przyszłość”.

Zdjęcia: UM w Stargardzie