Aktualności: Sprawy urzędowe

Przyjdź, pobaw się, adoptuj

6 października 2021

Przed nami X edycja adopcyjnego festynu rodzinnego „Przygarnij Burka”. Jak zawsze będzie mnóstwo atrakcji dla czworonogów i ich właścicieli. Początek w sobotę (9.10.) o 10:00 w Parku Zamkowym. Impreza to również dobra okazja do wsparcia Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie.

W planie m.in. jubileuszowy „Rajd na 4 łapy” i zawody Rally-O dla początkujących. Na miejscu będzie można poobserwować także rywalizację najczulszych nosów w zawodach nosework. Zwierzaki rozpoznają konkretne zapachy i wskazują je opiekunom – kto pierwszy, ten lepszy.

Ciekawie zapowiada się również spotkanie z prof. Moniką Niewiadomską – behawiorystą, trenerem psów, kynoterapeutą i trenerem agility. Garść porad dla wszystkich zainteresowanych będzie miała też Ewa Opulska, która także jest kynoterapeutą, a poza tym sędziuje w zawodach Rally-O i zajmuje się treningiem nosework.

Dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy. Udział w festynie to również okazja na dowiedzenie się czegoś więcej o adopcji zwierzaka ze schroniska. Na miejscu będą wolontariusze i przedstawiciele TOZ Kiczarowo, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania.

Organizatorem wydarzenia jest ośrodek szkolenia psów „Canis Sport”.