Aktualności: Działania społeczne

Przypnij wstążkę i pobij rekord

10 października 2019

Przed nami obchody Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia. Jedną z odsłon tegorocznej, piętnastej już edycji wydarzenia jest bicie rekordu Polski w liczbie osób z różową wstążką. Aby dołączyć do rekordzistów wystarczy przyjść 15.10. (wtorek) o 14:30 na Rynek Staromiejski.

Jeżeli we wtorek (15.10.) na Rynku Staromiejskim pojawi się przynajmniej 100 osób z przypiętą w widocznym miejscu różową wstążką, rekord zostanie ustanowiony. Start przewidziano na 15:00. Samo bicie rekordu potrwa regulaminową minutę, ale warto przyjść na Rynek wcześniej. Uczestnicy otrzymają na miejscu wstążkę i zostaną wpuszczeni do wyznaczonej strefy. Nie obowiązują żadne zapisy, wystarczy tego dnia pojawić się na Rynku i w ten wyjątkowy sposób okazać wsparcie osobom zmagającym się z chorobą nowotworową.

Jak zapewniają organizatorzy, na uczestników ustanawiania rekordu będą czekały dodatkowe atrakcje. Pomysłodawcą tego wyzwania jest Stowarzyszenie Amazonek „Stokrotka”. Wydarzenie jest związane z XV Powiatowym Miesiącem Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia. Organizatorzy po raz kolejny będą promować profilaktykę nowotworową i zachęcać do regularnych badań.