Aktualności: Działania społeczne

Przysięgali na złotą kotwicę

25 marca 2019

Skoki do wody, holowanie, scyzoryk – to pojęcia doskonale znane każdemu ratownikowi WOPR. Ponad 40 pływaków świętowało zaliczone egzaminy na I, II i III stopień ratownika wodnego. Dodatkowo najmłodsi składali przysięgę i przystępowali do chrztu. Podczas uroczystości świeżo upieczonym woprowcom towarzyszyli członkowie rodzin. Nie zabrakło gratulacji i wyrazów uznania.

Młodzi ludzie z powodzeniem zakończyli kurs na ratownika wodnego w różnych stopniach. To bardzo wymagające szkolenie. Nie wystarczy świetnie pływać. Przyszli ratownicy muszą poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Dowiadują się także, jakie niebezpieczne sytuacje mogą się zdarzyć nad wodą. Kurs dotyczy zarówno osób pracujących na basenach, jak i ratowników czuwających nad bezpieczeństwem plażowiczów nad morzem lub jeziorem.
Organizatorzy podkreślają, że podczas nauki ważna jest przyjazna i swobodna atmosfera. Młodszym ratownikiem można zostać po skończeniu 12 roku życia. Oczywiście niezbędną umiejętnością jest doskonałe pływanie. Aby przystąpić do kursu na ratownika WOPR należy mieć ukończone 16 lat i posiadać stopień młodszego ratownika WOPR oraz specjalną kartę pływacką.

Zdjęcia: www.facebook.com/woprstargard