Aktualności: Sprawy urzędowe

Pyrzyckie – utrudnienia

10 czerwca 2020

Trwają prace nad nową drogą – przedłużeniem ul. Powstańców Warszawy. Jednym z etapów inwestycji jest budowa mini ronda u zbiegu ulic Miłej i Powstańców Warszawy. Od poniedziałku (15.06.) w tym miejscu wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu.

Skrzyżowanie ul. Miłej z ul. Powstańców Warszawy będzie zamknięte. Trwa montaż tymczasowego oznakowania. Zmiany w ruchu obowiązują od 15.06. (poniedziałek). Kierowcy pojadą objazdem – ul. W. Pileckiego i ul. L. Staffa. Tymi ulicami będą również jeździły autobusy MPK. W związku z tym na jezdni zostanie wprowadzony zakaz parkowania.

Miejskie autobusy nie zatrzymają się w zatoce przy ul. Powstańców Warszawy. W tym miejscu będą mogli parkować kierowcy samochodów osobowych. Tymczasowy przystanek autobusowy zostanie zlokalizowany przy ul. L. Staffa.

Mini rondo usprawni poruszanie się po os. Pyrzyckim. To część znacznie większej inwestycji. Ul. Powstańców Warszawy zostanie przedłużona – aż do ul. W. Broniewskiego. Kierowcy zyskają kilometr nowej jezdni. Piesi i cykliści będą poruszać się po nowym chodniku i ciągu pieszo-rowerowym. Dzięki temu poprawi się komfort i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum