Strona głównaWpisyInnePytamy o przejścia

Aktualności: Sprawy urzędowe

Pytamy o przejścia

1 marca 2022

Trwa opracowywanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych na kolejne dwie inwestycje, które poprawią bezpieczeństwo stargardzian. Następne przejścia dla pieszych zostaną wyniesione – na ul. Niepodległości i ul. R. Traugutta. Mieszkańcy zainteresowani tym tematem mogą e-mailowo zgłaszać swoje uwagi i sugestie. Jest na to czas do piątku (4.03.).

W załącznikach poniżej są propozycje projektanta – jeden plik z planem budowy wyniesionego przejścia na ul. Niepodległości (w okolicy skrzyżowania z ul. W. Gombrowicza) i drugi na ul. R. Traugutta (w rejonie Szkoły Podstawowej nr 8). Stargardzianie mogą zgłosić swoje spostrzeżenia dotyczące obu inwestycji. Wystarczy do piątku (4.03.) wysłać e-mail na adres: p.patyk@um.stargard.pl.

Wyniesione przejścia dla pieszych są już w różnych częściach naszego miasta. To rozwiązanie, które zwiększa bezpieczeństwo przede wszystkim pieszych, ale też  wszystkich użytkowników dróg . Stargardzianie korzystają z takich pasów m.in. na ul. Kazimierza Wielkiego, al. Żołnierza, ul. 11 Listopada, ul. Lotników, na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z ul. B. Limanowskiego oraz na osiedlach – Zachód i Pyrzyckim.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum

Wyniesione przejście – ul. Niepodległości – projekt

Wyniesione przejście – ul. R. Traugutta – projekt