Aktualności: Działania społeczne

PZERiI świętuje

24 kwietnia 2024

Nasi seniorzy doskonale wiedzą jak się bawić. Tradycją są coroczne spotkania członków stargardzkiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z okazji Dnia Inwalidy. To okazja do spędzenia sympatycznych chwil w gronie znajomych i przyjaciół. Oczywiście nie mogło zabraknąć także występów artystycznych i poczęstunku.

– Seniorzy szczególnie doceniają kontakt z drugim człowiekiem. Wsparcie, które dają sobie wzajemnie pozwala im zachować pogodę ducha i pokonać trudności. Powinniśmy się tego od nich uczyć. Członkowie PZERiI udowadniają, że po zakończeniu aktywności zawodowej warto wykorzystać czas na realizację pasji, spełnianie marzeń i tworzenie wartościowych relacji z innymi ludźmi. To najlepsza recepta na zachowanie zdrowia i świetnej kondycji przez długie lata – mówi prezydent Rafał Zając.

Podczas spotkania gratulacje i upominki otrzymali tegoroczni 90-latkowie. Dodatkowo jeden z członków PZERiI świętował swoje 92. urodziny. Specjalne podziękowania odebrały także panie, które działają w związku od 20 lub więcej lat.

Seniorzy z PZERiI zawsze świętują Dzień Inwalidy w Domu Kultury Kolejarza, który na co dzień jest ich siedzibą. Do organizacji mogą dołączyć osoby na rencie lub emeryturze albo posiadające orzeczenie o niepełnosprawności. Seniorzy świetnie się bawią i spędzają ze sobą wartościowy czas. Organizują różne wydarzenia, jeżdżą na wycieczki, śpiewają, biorą udział w ciekawych prelekcjach i razem dbają o swoje zdrowie. Biuro PZERiI działa w DKK przy ul. Szczecińskiej 17 – we wtorki, środy i czwartki 9:00-13:00 oraz w piątki 9:00-12:00. Można również skontaktować się telefonicznie – 91 834 52 22.

Zdjęcia: UM w Stargardzie