Aktualności: Biznes

Radiometer jeszcze większy

18 listopada 2019

Stargard to dobre miejsce dla biznesu. Kolejna firma rozwinęła swoją działalność i rozbudowuała siedzibę. Radiometer oficjalnie otworzył następną fabrykę i centrum dystrybucyjne w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. W efekcie działa na ponad 18 000 m² i zatrudnia przeszło 600 osób. Pracownicy produkują sprzęt ceniony w badaniach diagnostycznych. Dzięki niemu codziennie pół miliona próbek krwi na świecie testuje się za pomocą analizatorów Radiometer.

W tej formie wszystko zaczęło się w 2008 r. Na początku była niewielka – w porównaniu do obecnej – siedziba przy ul. Podleśnej. Najbardziej dynamiczny rozwój firmy przyszedł w lipcu 2016 roku. Wtedy w PPNT w zupełnie nowej hali ruszyła produkcja chociażby analizatorów sprawdzających, czy pacjent przeszedł zawał serca. W ten sposób duński koncern stał się czołowym dostawcą technologicznie zaawansowanych rozwiązań z zakresu intensywnej opieki szpitalnej.

– Dużo mówi się o tym, że Stargard to miejsce przyjazne dla biznesu. Sprawdzianem tego faktu są dwa momenty. Najpierw oczywiście samo postanowienie o wyborze naszego miasta na siedzibę firmy. Drugim elementem jest właśnie decyzja o dalszej rozbudowie. Rozwój Radiometer daje nam pewność, że mamy ofertę, która spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów – mówi Rafał Zając, prezydent Stargardu.

Po latach pomyślnego działania w naszym mieście zapadły decyzje o dalszej rozbudowie hal produkcyjnych i przeniesieniu dystrybucji z Danii do Stargardu. – Zdecydowaliśmy się rozbudowywać firmę jeszcze bardziej, ponieważ zauważamy widoczny wzrost zapotrzebowania na nasze produkty i usługi. Wielki rozwój w Stargardzie jest możliwy dzięki świetnym warunkom, jakie nam tutaj stworzono – mówi Stefan Ljungberg, dyrektor zarządzający Radiometer w Stargardzie.

Zakłady produkcyjne podobne do tego w naszym mieście działają jeszcze w Danii, Finlandii, Inidach, Szwecji, Szwajcarii i USA. – Radiometer jest w Stargardzie tak naprawdę już od lat dziewięćdziesiątych, choć wtedy w innej formie. To jeden z ważniejszych inwestorów, który odbudowywał nasze miasto gospodarczo po trudnej transformacji ustrojowej w Polsce. Co ważne – koncern angażuje się też społecznie, chociażby w naukę pierwszej pomocy przedmedycznej czy wspieranie placówek opiekuńczo-wychowawczych. Wiem, że przed firmą dalsze ambitne plany jeśli chodzi o rozwój. Mam nadzieję, że będą nadal realizowane w oparciu o atuty Stargardu, które zapewniamy – dodaje prezydent Rafał Zając.

Decyzja o ciągłym rozwijaniu działalności w Stargardzie to konsekwencja sukcesów odnoszonych w naszym mieście. Fabryka została uznana przez firmę ubezpieczeniową FM Global za najbezpieczniejszą. Me też tytuł najlepiej usprawnionego zakładu Radiometer.

W przyszłości planowane jest połączenie linii produkcyjnych z czterech różnych lokalizacji i zwiększenie inwestycji.

Zdjęcia: Radiometer/UM w Stargardzie