Aktualności: Sprawy urzędowe

Radni podsumowali rok

21 grudnia 2021

Za nami ostatnia sesja Rady Miejskiej w 2021 r. To zawsze okazja do podsumowań, ale też planów na przyszłość i świąteczno-noworocznych życzeń. W tym roku radni obradowali 11 razy, głosując nad prawie 110 uchwałami. Oprócz tego na bieżąco pracowali w 5 komisjach, spotykali się z mieszkańcami i składali interpelacje oraz zapytania.

– Dziękuję Państwu za kolejny rok współpracy. Znów udowodniliśmy, że zgoda buduje. Cieszę się, że mogę działać z mądrymi ludźmi, którzy angażują się we wspólne kreowanie rozwoju miasta. Wszyscy reprezentujecie przecież mieszkańców, dlatego zamiast rywalizacji, podejmujecie decyzje, które realnie wpływają na jakość życia w Stargardzie – mówi prezydent Rafał Zając.

Przez cały 2021 r. radni złożyli w sumie 26 interpelacji i 10 zapytań. W skład Rady Miejskiej wchodzą 23 osoby – 9 kobiet i 14 mężczyzn. Ich kadencja rozpoczęła się w 2018 r i potrwa do 2023 r. Każdy mieszkaniec może skontaktować się z radnymi podczas dyżurów – harmonogram tutaj – albo wysłać e-mail na adres brm@um.stargard.pl.

Raz w miesiącu wszyscy radni spotykają się na sesjach. Poza regularnymi obradami stale pracują też w 5 komisjach: rewizyjnej, budżetu, gospodarki i rozwoju, skarg, wniosków i petycji, oświaty, kultury i sportu oraz komisji społecznej. Efekty ich pracy – wszystkie podjęte uchwały, interpelacje, zapytania i transmisje sesji – można znaleźć na stronie www.bipstargard.pl (zakładka Władze miasta i samorząd).

Zdjęcia: Paweł Bieg