Aktualności: Sprawy urzędowe

Radość bez limitu

19 kwietnia 2023

Seniorzy ze Stargardu na każdym kroku udowadniają, że także na emeryturze można korzystać z życia. Ćwiczą, zwiedzają, biorą udział w różnych zajęciach i wspólnie świętują. Jak co roku członkowie stargardzkiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów spotkali się z okazji Dnia Inwalidy. Było zwiedzanie miasta, występy artystyczne, poczęstunek i długie rozmowy w dużym gronie znajomych.

Tegoroczne świętowanie rozpoczęło się od przejażdżki autobusem elektrycznym. W rolę przewodnika wcielił się prezydent Rafał Zając, który opowiedział m.in. o aktualnych inwestycjach i planach na przyszłość. – To właśnie dzisiejsi seniorzy budowali Stargard przez wiele lat, nadając mu wyjątkowy charakter. Chcemy kontynuować ten wysiłek, proponując nowe możliwości i rozwiązania, które przygotowujemy specjalnie z myślą o osobach starszych. Dostrzegamy ich potrzeby i uwzględniamy przy wszystkich miejskich inwestycjach – mówi prezydent Rafał Zając. Pasażerowie docenili sporą dawkę najświeższych informacji o Stargardzie i wygodę, jaką zapewnił nowoczesny autobus.

Dalsze obchody Dnia Inwalidy odbyły się w Domu Kultury Kolejarza, gdzie na co dzień działa PZERiI. Jak zawsze zdolni seniorzy zaprezentowali bogaty program artystyczny. Ważnym punktem były również gratulacje dla jubilatki, która świętowała 90 urodziny. Wszyscy uczestnicy imprezy chętnie skorzystali też z poczęstunku.

– Stargardzcy seniorzy są w moim sercu na co dzień, nie tylko od święta. Cały czas podziwiam ich aktywność, dzięki której zachowują dobre zdrowie. Cieszę się, że tak licznie odwiedzają kawiarenki stworzone specjalnie dla nich i są otwarci na wszystkie nowe propozycje. To naprawdę motywuje nas do dalszych działań dla tej grupy mieszkańców naszego miasta – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Do PZERiI mogą dołączyć osoby, które są na rencie lub emeryturze albo posiadają orzeczenie o niepełnosprawności. Seniorzy organizują różne wydarzenia, jeżdżą na wycieczki, śpiewają, biorą udział w ciekawych prelekcjach i razem dbają o swoje zdrowie. Biuro PZERiI działa w DKK przy ul. Szczecińskiej 17, tel. 91 834 52 22.

Zdjęcia: UM w Stargardzie