Aktualności: Kultura

Refleksyjne Coolturalne Wakacje

24 lipca 2023

Dźwięki I Festiwalu Pod Gwiazdami rozbrzmiały w Teatrze Letnim, zapraszając stargardzian do muzycznego wspomnienia Grzegorza Grzyba. Było nastrojowo, refleksyjnie, ale również z humorem. Wydarzenie odbyło się dokładnie w piątą rocznicę śmierci perkusisty. Oprócz koncertu, publiczność obejrzała także wystawę zdjęć artysty.

Zanim w Parku Chrobrego zainaugurowano Festiwal Pod Gwiazdami, kolejny weekend Coolturalnych Wakacji rozpoczęło kino. Tym razem w repertuarze znalazł się film „W trójkącie”. Jak co tydzień stargardzianie chętnie skorzystali z tej wieczornej rozrywki, zajmując wygodne leżaki tuż przed plenerowym ekranem.

Następną coolturalną propozycją było spotkanie z muzyką Grzegorza Grzyba i jego przyjaciół. Na początku wszyscy spotkali się przy grobie perkusisty, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze. Wieczorem w Teatrze Letnim wystąpił zespół KaWuŚ w składzie: Norbert Śliwa, Michał Koniarski, Tomasz Grabowy, Irena Kiełbasińska, Mateusz Śliwa, Przemysław Czaplicki i Aleksandra Kruczek oraz Krzysia Górniak wraz z Agą Derlak, Michałem Jarosem i Sebastianem Kuchczyńskim. Wykonawcy zaprezentowali muzykę jazzową w oryginalnych, nowoczesnych aranżacjach. Nie zabrakło wspomnień i anegdot o Grzegorzu Grzybie, a nawet poczęstunku. Widzowie mogli również wysłuchać nagrań z wypowiedziami utalentowanego stargardzianina.

W uhonorowaniu pamięci Grzegorza Grzyba licznie brali udział także członkowie Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów. Jazda na rowerze była drugą wielką pasją muzyka. Na swoim koncie miał tysiące kilometrów pokonanych na jednośladzie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zdjęcia: Maciej Dura-Pomarański/SCK