Strona głównaWpisyInneRękawiczki do kosza

Aktualności: Sprawy urzędowe

Rękawiczki do kosza

28 maja 2020

W związku z epidemią koronawirusa wiele osób korzysta z jednorazowych rękawiczek i maseczek. Niektóre maski – po wypraniu i wyprasowaniu – nadają się do ponownego użytku. Inne jednak muszą być od razu wyrzucone. Warto wiedzieć, do jakich pojemników powinny trafić środki ochronne używane w tym szczególnym czasie.

Pozbycie się rękawiczek lub maseczek wprost na chodnik lub trawnik jest przede wszystkim niebezpieczne. W ten sposób zwiększa się ryzyko przenoszenia wirusa na inne osoby. Każdego dnia w naszym mieście powstają tysiące tego typu śmieci. Pozbycie się ich jest bardzo proste – wystarczy wrzucić maseczkę lub rękawiczki do pojemnika na odpady zmieszane, niezależnie od materiału, z jakiego zostały wykonane. Dotyczy to zarówno śmietników znajdujących się w przestrzeni publicznej, jak i sortowania odpadów w domach. Ważne, żeby zużyte środki ochronne jak najszybciej trafiły do odpowiednich pojemników. W ten sposób chronimy przed zarażeniem zarówno siebie, jak i innych.

W czasie epidemii zasady segregowania pozostałych odpadów przez osoby zdrowe pozostają bez zmian. Dla chorych na COVID-19 przebywających w domowej izolacji Ministerstwo Klimatu przygotowało specjalne wytyczne odnoszące się do bezpiecznego składowania i wywożenia śmieci. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Zdjęcie: ZUK