Aktualności: Edukacja

Rekord WOŚP w Stargardzie

13 stycznia 2020

Ponad 180 000 zł zebrali wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście. Przez całą niedzielę przemierzali Stargard z puszkami, do których mieszkańcy chętnie wrzucali pieniądze. Dużo działo się na Rynku Staromiejskim. Były licytacje, występy artystyczne i wiele innych atrakcji.

– W tym roku w Stargardzie pobiliśmy rekord. Dziękuję wam za otwarte serca i wspieranie tej pięknej idei. Podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uświadamiamy sobie, że nawet niewielki wkład jest w stanie dużo zmienić. Każdy z nas może dać coś drugiemu człowiekowi. Działając wspólnie w tak licznej grupie, robimy rzeczy naprawdę wielkie – mówi prezydent Rafał Zając. Podczas symbolicznego światełka do nieba prezydent przekazał fundacji czek o wartości 5 000 zł.

Stargardzki sztab Orkiestry przez całą noc liczył wszystkie pieniądze z puszek. W tym roku WOŚP zbiera na zakup różnego sprzętu wykorzystywanego podczas operacji. Poniedziałkowy poranek przyniósł w naszym mieście rekord – ponad 180 000 zł. To przeszło 30 000 zł więcej niż w ubiegłym roku. Stargardzianie wrzucali pieniądze do puszek, a także brali udział w licytacjach. Deszczowa pogoda nie przeszkodziła ludziom o wielkich sercach, którzy licznie stawili się na Rynku Staromiejskim.

Mieszkańcy licytowali atrakcyjne fanty. Jednym z nich było wspólne zwiedzanie Stargardu z prezydentem Rafałem Zającem. Zwycięzca zapłacił za to spotkanie 800 zł. Licytowano także m.in. dzieła sztuki, vouchery na różne usługi i gadżety. Na scenie wystąpili utalentowani ludzie z naszego miasta. Swoje umiejętności zaprezentowały dzieci i młodzież. Oprócz wsparcia WOŚP można było też pomóc zwierzętom ze schroniska w Kiczarowie. Na zmarzniętych czekała gorąca herbata, a morsy zaproponowały rozgrzewającą kąpiel w basenie.

Rekordowo było też na miejskim stadionie lekkoatletycznym. W Biegu dla Orkiestry wzięło udział około 300 osób. Na starcie stanęli biegacze w różnym wieku – najmłodsza uczestniczka urodziła się w 2019 r. Nie liczył się dystans, w ciągu 1,5 h każdy pokonał tyle, na ile miał sił. Na mecie nagrodzono tych, którzy przebiegli najwięcej. Pamiątkowe puchary otrzymali Bartosz Przekopowicz (56 okrążeń stadionowej bieżni) i Katarzyna Ludwin (37 okrążeń). Podczas biegu uczestnicy zebrali ponad 5 600 zł.

Zdjęcia: Stargardzkie Centrum Kultury/Sztab WOŚP Stargard