Aktualności: Działania społeczne

Rekrutacja do przedszkoli

22 kwietnia 2020

W tym roku rekrutacja do 7 przedszkoli miejskich w Stargardzie rozpocznie się 4.05. (poniedziałek). W związku z epidemią koronawirusa dokumenty można składać drogą elektroniczną, wysłać pocztą lub umieścić w skrzynkach znajdujących się przed wejściem do konkretnych placówek. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 18.05. (poniedziałek).

W tym terminie dokumenty powinni złożyć zarówno rodzice lub opiekunowie dzieci, które idą do przedszkoli po raz pierwszy, jak i kontynuujących naukę w roku szkolnym 2020/2021. Wzory wniosków i oświadczenie można znaleźć tutaj.

O przyjęcie dziecka do publicznego przedszkola miejskiego mogą się ubiegać wyłącznie osoby zamieszkujące w Stargardzie. Do składanych dokumentów trzeba w związku z tym dołączyć kserokopię lub skan Stargardzkiej Karty Mieszkańca albo ksero/skan złożonej osobiście w Urzędzie Skarbowym pierwszej strony deklaracji podatkowej – koniecznie z pieczęcią wpływu do US. Można też posłużyć się zeznaniem z portalu Twój e-PIT. W tym przypadku konieczne jest załączenie Urzędowego Poświadczenia Odbioru.

Lista osób przyjętych do przedszkoli opublikowana będzie 4.06. (czwartek). Z kolei rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 22.06. (poniedziałek).

Szczegółowe terminy znajdują się na grafikach poniżej. Regulamin postępowania rekrutacyjnego jest w załączniku.

W tym roku dokumenty najlepiej złożyć, ograniczając kontakt – poprzez e-mail, pocztę lub wrzucając do skrzynek bezpośrednio przy placówkach. Wnioski można także dostarczyć osobiście, ale w takim przypadku należy wcześniej zadzwonić i umówić się z pracownikami przedszkola.

Wykaz wszystkich placówek jest dostępny tutaj.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum

Regulamin rekrutacji do przedszkoli