Aktualności: Działania społeczne

Relacja: Dni Seniora 2020

21 września 2020

Za nami V Stargardzkie Dni Seniora. Było muzycznie, filmowo, sportowo i turystycznie. Przez cały weekend dużo się działo. Seniorzy jak zwykle udowodnili, że są aktywni i potrafią się doskonale bawić – także na emeryturze. Dobra pogoda dodatkowo zachęcała do wyjścia z domu i dołączenia do świętujących.

Po symbolicznym odebraniu kluczy do miasta seniorzy rozpoczęli muzyczną zabawę. Piątkowe popołudnie spędzili w parku przy Domu Kultury Kolejarza, gdzie zagrał zespół Big-Band. Z kolei sobotę od rana wypełniły różne aktywności. Najpierw na stawach w Kluczewie rywalizację rozpoczęli wędkarze. Zawody zwyciężyła Teresa Kalinowska, która złowiła aż 15 kg ryb. Na drugim miejscu uplasował się Stanisław Sztandera – 13,5 kg, a trzecie miejsce z wynikiem 5,4 kg zajął Zbigniew Rogowy. Do rywalizacji stanęło 29 osób. Łącznie złowiono 93,7 kg ryb.

Dużo działo się w centrum miasta. Kinomani spotkali się na seansie w Stargardzkim Centrum Kultury. Spacerowicze nordic walking korzystali z pięknej pogody, przemierzając alejki w Parku Chrobrego. W Teatrze Letnim można było z kolei podszkolić się w udzielaniu pierwszej pomocy – również z wykorzystaniem przenośnego defibrylatora. W Parku Jagiellońskim spotkali się miłośnicy ćwiczeń. Była gimnastyka na świeżym powietrzu, a także joga. Uczestnicy spróbowali również kawy przygotowanej według zasad kuchni pięciu przemian. W tym czasie na campingu w Morzyczynie doskonale bawili się słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W niedzielę cztery zespoły wzięły udział w grze miejskiej. Seniorzy odwiedzili m.in. Basteję, Młodzieżowy Dom Kultury i różankę. Wszędzie czekały na nich zagadki do rozwiązania. Nasi wieloletni mieszkańcy nie mieli żadnych problemów z poprawnymi odpowiedziami – zwłaszcza na pytania dotyczące Stargardu.

V Stargardzkie Dni Seniora oficjalnie zakończyły się dopiero w  poniedziałek (21.09.). Prezydent Rafał Zając z powrotem otrzymał klucze do miasta. Seniorzy zapowiedzieli, że już nie mogą się doczekać kolejnej edycji wydarzenia. Teraz będą mieli wystarczająco dużo czasu na odpoczynek, ale też na przygotowania do przyszłorocznej zabawy.

Zdjęcia: UM w Stargardzie