Aktualności: Sprawy urzędowe

Relaks i zabawa w nowym SISie

18 października 2021

AquaStar i Stargardzkie Centrum Nauki FILARY zapraszają do treningów i zwiedzania – kto jeszcze nie skorzystał ze wszystkich atrakcji, znajdzie ich przedsmak w najnowszym numerze „Stargardzkiego Informatora Samorządowego”. Oprócz tego podsumowujemy głosowanie w Stargardzkim Budżecie Obywatelskim 2022, przypominamy 60-letnią historię Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji i pytamy, czego potrzeba naszym seniorom. Warto też przeczytać o zmianie organizacji ruchu przed Dniem Wszystkich Świętych.

Październikowy SIS można pobrać z załącznika poniżej. W najbliższym czasie papierowe wydanie Informatora trafi do skrzynek pocztowych w całym mieście. W tym numerze znalazło się wiele ciekawych tematów. Dwa nowo otwarte miejsca zapraszają mieszkańców do wspólnej zabawy. W AquaStar można poćwiczyć, zrelaksować się, zadbać o zdrowie i dobrą kondycję. Z kolei w SCN FILARY coś dla siebie znajdą ciekawi świata miłośnicy historii, nauki i technologii – w każdym wieku. Warto obejrzeć zdjęcia, poznać ofertę i zaplanować wizytę.

W Informatorze można też przeczytać o wizycie dwóch delegacji – z Gdańska i województwa kujawsko-pomorskiego – które odwiedziły nasze mieszkania wspomagane. Jesteśmy wzorem dla różnych miast z całej Polski, a spotkanie w Stargardzie było okazją do wymiany cennych doświadczeń. Mieszkalnictwo wspomagane to wsparcie dla osób z rożnych grup społecznych. W ramach kilku programów pomagamy seniorom, dużym rodzinom, stargardzianom z niepełnosprawnościami, młodym ludziom opuszczającym placówki opiekuńczo-wychowawcze oraz osobom wychodzącym z kryzysu bezdomności.

W najnowszym SISie znalazła się też informacja o nowych urządzeniach do zakupu wirtualnych biletów autobusowych. Przypominamy też o zmianie lokalizacji Punktu Szczepień Powszechnych. Z kolei ostatnie strony są poświęcone głównie naszym seniorom.

SIS 06 – październik 2021