Aktualności: Edukacja

Remont za miliony w Trójce

24 sierpnia 2023

To już pewne – Szkoła Podstawowa nr 3 za kilka miesięcy zmieni swoje oblicze. Ocieplenie ścian, remont dachu, montaż paneli fotowoltaicznych, wymiana okien i remont sal lekcyjnych – w placówce przy ul. B. Limanowskiego lada dzień ruszy ogromna inwestycja. Umowa z jej wykonawcą została podpisana. Modernizację przeprowadzi spółka PRO GROUP ze Szczecina.

Dzięki ekologicznym rozwiązaniom – ociepleniu ścian, wymianie grzejników i oświetlenia oraz zamontowaniu paneli fotowoltaicznych – placówka zyska konkretne oszczędności. W planach jest także wymiana okien i drzwi. Większe bezpieczeństwo zapewnią nowe instalacje elektryczna i centralnego ogrzewania. Częściowo wyremontowane zostaną również sale lekcyjne.

Po zakończeniu prac w Trójce będzie przede wszystkim bezpieczniej. Uczniowie, nauczyciele i cała kadra szkoły zyskają większy komfort w codziennej nauce i pracy. Wartość remontu to około 5 500 000 zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, roboty w SP nr 3 powinny zakończyć się wiosną przyszłego roku. Koszty tej dużej inwestycji w prawie 70% zostaną sfinansowane ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”.

Zdjęcie: UM w Stargardzie