Aktualności: Sprawy urzędowe

Remontuj i mieszkaj

2 lipca 2021

Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego do 12.07. (poniedziałek) czeka na wnioski od mieszkańców, którzy chcą samodzielnie wyremontować mieszkanie. Do wyboru jest 9 lokali o różnej powierzchni i w różnych lokalizacjach. Wnioski o przyznanie takich mieszkań można składać w Biurze Przydziału i Zamiany Mieszkań STBS – al. Żołnierza 11a.

Do remontu są lokale m.in. na Starym Mieście, os. Zachód i przy ul. J. Piłsudskiego. Koszty prac zaczynają się już od około 20 000 zł. Wykaz wszystkich mieszkań wraz z szczegółowym zakresem robót do wykonania można znaleźć tutaj, w Urzędzie Miejskim przy ul. S. Czarnieckiego 17 oraz w siedzibach STBS – ul. A. Struga 29 i al. Żołnierza 11a.

Lokale do samodzielnego remontu to rozwiązanie, dzięki któremu osoby czekające na mieszkanie komunalne mają możliwość szybszego wynajmu. Na dodatek w remontach często biorą udział członkowie rodziny, co pozwala zmniejszyć koszty. Pierwszeństwo w przydziale takich lokali mają stargardzianie znajdujący się na liście uprawnionych do przydziału mieszkania  zamiennego.

Zdjęcie: STBS