Aktualności: Sprawy urzędowe

Remontujemy dla zwierzaków

15 marca 2023

Porządne ogrodzenie, nowe budy, a w planach kolejne remonty – regularnie inwestujemy w Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie. Tylko w tym roku wydaliśmy na to prawie 50 000 zł. Wszystko po to, żeby czworonożni mieszkańcy placówki, ale także jej pracownicy i wolontariusze, mieli bardziej komfortowe warunki.

Ogrodzenie od strony ul. Szosy Maszewskiej zostało przestawione. Wykonano tam nowy fundament i słupy z odpornej stali. Zamontowano również siatkę ogrodzeniową, a jej wysokość dostosowano do pozostałego płotu. W ramach inwestycji zwierzęta zyskały również 8 nowych, podwójnych bud z zabezpieczeniem termicznym.

W placówce w Kiczarowie sukcesywnie prowadzone są kolejne prace. W 2020 r. wyremontowaliśmy boksy dla zwierząt i zmodernizowaliśmy budynek administracyjno-biurowy. W 2021 r. kupiliśmy nowe budy dla czworonogów, a dwa budynki połączyła śluza – czyli zabezpieczenie w formie ogrodzenia z siatki. W planach jest również modernizacja dotąd niewyremontowanych części, a także rozbudowa schroniska. Trwają prace projektowe niezbędne do rozpoczęcia robót.

Zdjęcie: FB/Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie