Aktualności: Sprawy urzędowe

Remontujemy drogi

9 maja 2024

Coraz wyraźniej widać postępy prac kolejnej miejskiej inwestycji. Metamorfozę przechodzą ulice: Aleja Żołnierza Boczna i Pogodna. Po remoncie kierowcy zyskają nowe, równe jezdnie, a bezpieczeństwo poprawi wyniesione przejście dla pieszych i rowerzystów.

Wykonawca rozpoczął remont od ul. Alei Żołnierza Bocznej. Następnie przeniósł się na ul. Pogodną, gdzie po sfrezowaniu starej nawierzchni rozpoczęto układanie warstwy wyrównawczej. Kolejnym elementem remontu jest przebudowa zatoki autobusowej. Na ul. Alei Żołnierza Bocznej i ul. Pogodnej będą też energooszczędne latarnie, które zastąpią stare, wysłużone lampy. Z tego powodu konieczne jest położenie nowego okablowania.

W czasie remontu piesi i kierowcy powinni zwrócić uwagę na tymczasowe oznakowanie w rejonie prowadzonych prac i zachować szczególną ostrożność. Trzeba też pamiętać, że nieco inaczej jeżdżą także niektóre autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Zmiany dotyczą linii nr: 5, 13, 15, 25, 32 i 37. Więcej informacji tutaj. Aktualny rozkład jazdy można również sprawdzić tutaj.

Cała inwestycja to koszt ponad 3 800 000 zł. Prace idą w dobrym tempie, zgodnie z planem. Jeśli nadal tak będzie, powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Na remont ul. Alei Żołnierza Bocznej i ul. Pogodnej pozyskaliśmy prawie 2 700 000 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zdjęcia: UM w Stargardzie