Aktualności: Kultura

Romantycznie na różance

31 sierpnia 2022

Przed nami kolejna odsłona Narodowego Czytania. Bibliotekarze Książnicy Stargardzkiej zapraszają na wspólną przygodę z literaturą w przyjemnym otoczeniu Parku Jagiellońskiego. W tym roku w całym kraju – również w Stargardzie – będziemy na nowo poznawać „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

W naszym mieście Narodowe Czytanie zaplanowano na sobotę (3.09.). Miłośnicy literatury spotkają się o 12:00 na różance w Parku Jagiellońskim. Gościnnie wystąpią aktorzy Teatru A-TO-MY z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na uczestników wydarzenia jak co roku czekają niespodzianki, które jeszcze bardziej umilą sobotnie czytanie w plenerze.

Ogólnopolska akcja jest organizowana od 2012 r. Za każdym razem honorowy patronat nad Narodowym Czytaniem obejmuje para prezydencka. Co roku na tapet brane jest inne dzieło zaliczane do klasyki polskiej literatury. W 2021 r. wspólnie czytaliśmy „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Tym razem będzie okazja do przypomnienia sobie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.