Aktualności: Sprawy urzędowe

Różanka zachwyca

14 lipca 2021

Róże w Parku Jagiellońskim przyciągają spacerowiczów z całego Stargardu. To wyjątkowe miejsce odwiedzają również turyści. Lipiec to najlepszy moment na podziwianie setek różanych krzewów w pełnym rozkwicie. Jest też gdzie odpocząć – do wyboru ławki wśród kwiatów, a także bardzo wygodne, szerokie siedziska z widokiem na ogród.

Odwiedzający różankę podziwiają w jednym miejscu wiele odmian tych wyjątkowych roślin. Są róże pnące, które oplatają pergole przy ławkach, duże krzewy o imponujących kwiatostanach i niskie, rozłożyste rośliny o drobnych, ale gęsto skupionych różyczkach. Zachwycają również kolory – klasyczna czerwień, delikatna biel, kilka odcieni różu, a nawet intensywny pomarańcz oraz fiolet lawendy.

Piękne, zadbane rośliny przyciągają również pożyteczne owady. Słodki zapach setek kwiatów wyczuwalny jest już z daleka. Pszczoły i trzmiele korzystają zarówno z róż, ale też lawendy. To dobre miejsce na obserwację ich ważnej i potrzebnej pracy z bezpiecznej odległości.

Różanka jest jednym z pomysłów zrealizowanych w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Wraz ze zmodernizowanym Parkiem Jagiellońskim stała się miejscem relaksu i aktywności bardzo wielu mieszkańców. Kwiaty podziwiają także goście spoza miasta, którzy chętnie fotografują się na tle wielobarwnych róż.

Warto przy najbliższej okazji odwiedzić nie tylko różankę, ale i inne zakątki Parku Jagiellońskiego. Na najmłodszych czeka tam dobrze wyposażony plac zabaw, a starsi mogą poćwiczyć na plenerowej siłowni. Jest miejsce do biegania, jazdy na rolkach i na rowerze. Po wszystkim można również odpocząć na jednej z ławek albo po prostu usiąść na trawie na polanie rekreacyjnej między dębami.

Zdjęcia: UM w Stargardzie