Aktualności: Sprawy urzędowe

Różany zakątek w parku

7 lipca 2020

Lipiec to najlepszy moment na odwiedziny w Parku Jagiellońskim. Choć to miejsce cieszy się wśród stargardzian dużą popularnością o każdej porze roku, to właśnie teraz można podziwiać w pełnym rozkwicie setki różanych krzewów. Kwiaty zachwycają zapachem i intensywnymi barwami, zachęcając mieszkańców do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Różanka to szczególne miejsce na mapie miasta. Rośliny, które pojawiły się w Parku Jagiellońskim pod koniec 2018 r., potrzebowały nieco czasu, by przyjąć się w tym miejscu. Dzięki właściwej opiece mieszkańcy i turyści mogą teraz podziwiać wielobarwne róże w pełnym rozkwicie. Miłośnicy kwiatów z pewnością zwrócą też uwagę na różne gatunki tych pięknych roślin. W Parku Jagiellońskim znajdziemy zarówno bardzo drobne, delikatne różyczki, jak i takie o dużych, rozłożystych kwiatach oraz krzewy pnące.

Również kolory różanki zachwycają – od mlecznobiałych, pastelowych odcieni, po intensywne czerwone, różowe, a nawet pomarańczowe barwy. Pomiędzy krzewami kwitnie także lawenda. To doskonałe miejsce do odpoczynku. Do wyboru są ławki wśród kwiatów, a także bardzo wygodne, szerokie siedziska z widokiem na różany ogród. Różanka powstała z inicjatywy Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Zrewitalizowany Park Jagielloński jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców w różnym wieku. To miejsce do uprawiania sportu, spacerów, a także odpoczynku. Plenerowa siłownia zachęca do ćwiczeń, a po szerokich alejkach komfortowo poruszają się piesi, rowerzyści, miłośnicy rolek, hulajnóg i nordic walking. Najmłodsi spędzają czas na dobrze wyposażonym placu zabaw. Są na nim także urządzenia, z których bezpiecznie mogą korzystać dzieci z niepełnosprawnościami.

Zdjęcia: UM w Stargardzie