Aktualności: Sport

Rozkręcamy rowerowy Stargard

14 czerwca 2023

Przypominamy – trwa ogólnopolska rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Po raz trzeci kręcimy kilometry dla naszego miasta. Do wspólnej zabawy dołączyło już 600 osób. Z okazji Dni Stargardu Ośrodek Sportu i Rekreacji szykuje kolejne rowerowe wydarzenie. W niedzielnej (18.06.) przejażdżce mogą wziąć udział wszyscy chętni – koniecznie pamiętajcie tylko o pobraniu i uruchomieniu w telefonach aplikacji „Aktywne Miasta”.

Rowerowa Masa Krytyczna „780 kilometrów na 780-lecie Stargardu” wyruszy w najbliższą niedzielę (18.06.) o 12:00 z parkingu przy AquaStar (ul. Szczecińska 35). Dwie godziny później uczestnicy dotrą na stadion lekkoatletyczny (ul. Sportowa 1), gdzie rozpocznie się festyn. Będzie ciepły posiłek, konkursy z nagrodami, stanowisko znakowania rowerów i inne atrakcje. Do udziału w Rowerowej Masie Krytycznej nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wszyscy są mile widziani – dzieci w wieku do 6 lat mogą jechać w fotelikach lub przyczepkach razem z opiekunami. Szczegóły imprezy są tutaj. Oprócz rowerowej zabawy, całe sportowe Dni Stargardu zapowiadają się naprawdę intensywnie. Wszystkie informacje i harmonogram wydarzeń jest tutaj.

Niezależnie od udziału w RMK przez cały czerwiec można we własnym zakresie kręcić kilometry dla naszego miasta i dodać coś od siebie w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Do tej pory uzbieraliśmy już ponad 100 000 km, ale zabawa trwa. Wystarczy pobrać na telefony bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta” i ustawić w niej Stargard. Od tej pory każdy przejechany na rowerze kilometr zostanie dopisany do konta naszego miasta. Następnie wszystkie pokonane odległości będą przeliczone na punkty. To miasto, które zbierze ich najwięcej, zdobędzie tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Ważne – nie trzeba być stargardzianinem, żeby kręcić kilometry dla Stargardu. Każdy chętny cyklista w dowolnym miejscu może ustawić nasze miasto w aplikacji i dodać coś od siebie. Więcej informacji i wszystkie aktualności są tutaj.