Aktualności: Sprawy urzędowe

Rozlicz, pomóż i weź SKM

1 lutego 2021

Pierwsze miesiące roku to zwykle czas na składanie zeznań podatkowych. Warto pamiętać, że rozliczając PIT, można przekazać 1% podatku do wybranej organizacji pożytku publicznego. Dodatkowo wystarczy w UM pokazać pierwszą stronę rozliczenia za 2020 r. ze adresem zamieszkania w naszym mieście, żeby odebrać swoją Stargardzką Kartę Mieszkańca.

1% naszego podatku mogą otrzymać tylko fundacje i stowarzyszenia, które są zarejestrowane w KRS. To prosty sposób, by pomóc potrzebującym. Także w naszym mieście działa wiele takich organizacji, które wspierają osoby z różnych grup społecznych. Ich aktualny wykaz można pobrać z załącznika poniżej. Zasady przekazania takiej pomocy są od lat takie same. W zeznaniu podatkowym wystarczy we właściwym miejscu wpisać numer KRS wybranej fundacji lub stowarzyszenia oraz kwotę – 1% podatku.

Rozliczając PIT w naszym mieście, można otrzymać Stargardzką Kartę Mieszkańca. Już ponad 10 000 osób korzysta dzięki niej m.in. z tańszych biletów MPK i pierwszeństwa w przyjęciu dzieci do miejskich przedszkoli i żłobka. Aby odebrać swoją SKM, trzeba pokazać pierwszą stronę rozliczonego PITu za 2020 r. z wpisanym adresem zamieszkania w naszym mieście oraz wskazanym Urzędem Skarbowym w Stargardzie. Wnioski o wydanie SKM przyjmowane są w Ratuszu przy Rynku Staromiejskim, w UM przy ul. S. Czarnieckiego 17 oraz przez internet. Szczegółowe informacje są tutaj.

Zdjęcie: pexels.com