Aktualności: Sprawy urzędowe

Rozlicz się online

11 marca 2021

Trwa składanie zeznań podatkowych za 2020 rok. Warto pamiętać, że PIT można wygodnie i bezpiecznie rozliczyć przez internet. Potem wystarczy wydrukować pierwszą stronę zeznania wraz z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru i złożyć wniosek o wydanie Stargardzkiej Karty Mieszkańca.

Wystarczy zalogować się na stronie www.podatki.gov.pl i rozliczyć PIT bez konieczności wizyty w Urzędzie Skarbowym. Można to zrobić w dowolnym miejscu i o każdej porze – wykorzystując urządzenie z dostępem do internetu. Takie elektroniczne zeznanie ma jeszcze jedną korzyść. Rozliczając się online szybciej dostaniemy zwrot nadpłaty podatku.

Składając PIT w naszym mieście, można dostać Stargardzką Kartę Mieszkańca. Odebrało ją już ponad 10 000 osób, które korzystają m.in. z tańszych biletów MPK i pierwszeństwa w przyjęciu dzieci do miejskich przedszkoli i żłobka. Aby zostać posiadaczem SKM, trzeba pokazać w Urzędzie Miejskim pierwszą stronę rozliczenia za 2020 r. z adresem zamieszkania w naszym mieście oraz Urzędem Skarbowym w Stargardzie. Wnioski o wydanie SKM przyjmowane są w Ratuszu przy Rynku Staromiejskim, w UM przy ul. S. Czarnieckiego 17 oraz przez internet. Szczegółowe informacje tutaj.

Przy rozliczaniu PIT – także online – można przekazać 1% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. To prosty sposób, by pomóc potrzebującym. Także w naszym mieście działa wiele fundacji i stowarzyszeń, które wspierają osoby z różnych grup społecznych – ich wykaz jest tutaj. 1% naszego podatku mogą otrzymać tylko te organizacje, które są zarejestrowane w KRS