Aktualności: Sprawy urzędowe

Rozmawiają o parku

11 kwietnia 2023

Prawie gotowy jest projekt nowego parku na os. Pyrzyckim. Opracowali go studenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego pod czujnym okiem swoich wykładowców. Teraz przyszedł czas na analizę koncepcji. To kolejny krok, który przybliża nas do ostatecznej wersji parku i opracowania dokumentacji tej ważnej, dużej inwestycji.

Jesienią ubiegłego roku studenci ZUT wzięli udział w warsztatach w naszym mieście. Spotkali się również ze stargardzianami, którzy chętnie przekazywali swoje pomysły na park na os. Pyrzyckim. Pod uwagę brano także wyniki internetowej ankiety. Młodzi ludzie z Wydziału Architektury ZUT zaproponowali aż 4 różne koncepcje, które też poddano dyskusji. Następnie opracowany został jeden, spójny projekt. Po wprowadzeniu ostatecznych zmian poznamy gotowy pomysł na nowe zielone miejsce w naszym mieście.

Już teraz wiadomo, że ze wszystkich ścieżek w parku bez problemu skorzystają osoby z niepełnosprawnościami. Również toalety będą dostosowane do ich potrzeb. Całość uzupełni odpowiednie oświetlenie, a o czystość pomogą zadbać kosze do segregacji odpadów.

W czerwcu 2023 r. ma być gotowy ostateczny, kompletny projektu parku. Wtedy przyjdzie czas na opracowanie niezbędnej dokumentacji. Kolejny etap to wyłonienie wykonawcy i rozpoczęcie tej oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji.

Zdjęcia: UM w Stargardzie, grafiki: ZUT