Aktualności: Kultura

Rozśpiewany i zielony Teatr Letni

10 lipca 2023

To był naprawdę intensywny weekend Coolturalnych Wakacji. Tradycyjnie rozpoczęliśmy seansem pod chmurką. Później mali i duzi świetnie bawili się na festynie ekologicznym. Na zakończenie Julita Kożuszek oczarowała publiczność swoim głosem podczas koncertu.

Prawdziwie letnia, upalna pogoda nie przeszkodziła stargardzianom, którzy licznie wybrali się do Parku Chrobrego, żeby skorzystać z kolejnych propozycji Coolturalnych Wakacji. W piątkowy wieczór można było zrelaksować się na wygodnych leżakach i obejrzeć francuską komedię „A oni dalej grzeszą, dobry Boże!”. Ci, którym zawsze mało filmów, zapewne już szykują się na kolejną odsłonę Kina na leżakach. Tym razem do zobaczenia będzie „Dom Gucci”. Początek w piątek (14.07.) o 22:00.

Kolejną propozycją Coolturalnych Wakacji był festyn ekologiczny z firmą Bridgestone. Teatr Letni wypełniły rośliny, które można było dostać w zamian za elektrośmieci. Najmłodsi świetnie bawili się podczas zajęć z animatorami, a nieco starsi dowiadywali się ciekawostek o ochronie środowiska. Było też koło fortuny i malowanie buziek. Pogoda kolejny dzień dopisała, dlatego ekologiczna zabawa w Teatrze Letnim trwała w najlepsze – ale to nie była ostatnia atrakcja tego dnia. Wieczorem na scenę wyszła Julita Kożuszek. Aktorka i wokalistka podczas jednego koncertu zaprezentowała aż dwa programy – „Kobiecym głosem z Szymborską” oraz „Światła wielkiego miasta – muzyka filmowa”. Publiczność jak zwykle zachwycił występ stargardzianki, której towarzyszyła m.in. Dorota Wasilewska.

Coolturalne Wakacje trwają do końca sierpnia. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Cały program na lipcowe weekendy można znaleźć tutaj.

Zdjęcia: FB SCK/Maciej Dura-Pomarański/Marek Fiszer