Aktualności: Sport

Ruszył remont skateparku

18 sierpnia 2020

Już niedługo miłośnicy jazdy na deskorolce i rowerze skorzystają z odnowionych i zabezpieczonych urządzeń w Parku Chrobrego. Trwa kompleksowy remont skateparku. Prace powinny się zakończyć już we wrześniu. Do tego czasu trzeba zrobić przerwę w ćwiczeniach w tym miejscu.

W ramach inwestycji na urządzeniach pojawią się silikonowe powłoki ochronne, a uszkodzenia zostaną naprawione. Wzmocniona będzie cała nawierzchnia skateplazy i poszczególne elementy do ćwiczeń. Dodatkowo spody podestów zostaną zabezpieczone przed korozją. Po gruntownym remoncie skatepark będzie bardziej komfortowy. Poprawi się również bezpieczeństwo wszystkich użytkowników.

Skatepark w Parku Chrobrego od 11 lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród aktywnych stargardzian w różnym wieku. Przyciąga miłośników jazdy na rolkach, rowerze, deskorolce i hulajnodze. Teraz zyska nowy wygląd i funkcjonalność. Wartość prac w tym miejscu to prawie 50 000 zł. Miasto pozyskało na ten cel 19 000 zł dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego.

Zdjęcia: UM w Stargardzie